Viskas prasideda nuo savo vertybių suvokimo, santykio su aplinka: kai jauti artimųjų palaikymą, įkvėpimą tobulėti ir norą prisiimti atsakomybę už gyvenimo kokybę, ėmiesi iniciatyvos kurti.

Taip drauge sukūrėme šią mankštos studiją. Tikime, jog ją įvertinsi ir Tu! 🙂 


Beatričė Kačėnė: „…treniruočių dėka ne tik padedu žmonėms, bet ir jaučiuosi laiminga galėdama tuo dalintis“

Beatričė – SENSUM judesio studijos bendraįkūrėja, kineziterapeutė, gyvensenos medicinos specialistė

“Esu ta, kuri siekia kurti savo gyvenimą įsiklausant savo širdies ir proto, o jau tik tada teiraujuosi kitų žmonių patarimų apie gyvenimą ir jų suvokimo kaip turėčiau gyventi” – su šypsena dalinasi Beatričė.

Įstojus į molekulinę biologiją ir po 1.5 metų studijų nutarusi, jog jos širdis – kitur, dar dirbdama harmoningų treniruočių studijoje susižavėjo ramių treniruočių filosofija. “Šios treniruotės padėjo man ne tik sutvirtinti kūną, bet ir nuraminti protą, padidino sąmoningumą. Jaučiau, jog noriu kitiems žmonėms atrasti šį malonumą, tad po baigtų mokymų pradėjau vesti kalanetikos treniruotes. Ši meilė mankštai peraugo ir į VU Medicinos fakulteto kineziterapijos bakalaurą bei leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai vykdyti.

„Manau, jog esu savajame amplua ir todėl, kad labai mėgstu mokyti, perteikti informaciją, tad treniruočių dėka ne tik padedu žmonėms, bet ir jaučiuosi laiminga galėdama tuo dalintis”. Didelis troškimas galėti kurti erdvę, kurioje mankštos būtų vedamos savo srities specialistų ir remiantis mokslu, tačiau sugebėti išlaikyti atpalaiduojančią, bet kartu ir žaismingą atmosferą, privertė dairytis galimybių kurti judesio studiją. Beatričė tikina, kad labai norint – viskas yra įmanoma, tik svarbu neskubėti, su protu ir ramybe dairantis į supančias aplinkybes vystyti savo troškimą. “Esu labai laiminga, jog šią studiją sukūrėme kartu su Indre. Mano manymu, labai gerai viena kitą “atsveriame” įvairiose srityse”.

Siekiant dalintis naujausiomis žiniomis, Beatričė nuolatos ieško galimybių mokytis ir augti įvairiose srityse. “Baigusi bakalaurą, supratau, jog noriu gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, tad magistro laipsnį suteikianti gyvensenos medicinos studijų programa pasirodė kaip tinkama sritis tęsti gilinimąsi į sveikatą. Šiose studijose įgyjau žinių apie tai, kaip fizinis aktyvumas, sveika mityba ir psichoemocinė būklė gali turėti įtakos ne tik geresnei gyvenimo kokybei, bet ir padėti gydyti įvairias lėtines ligas”. Siekdama išlaikyti naujausias žinias fizinio aktyvumo srityje, Beatričė nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose apie atramos ir judamajo aparato sistemą ir psichologiją. “Taip pat ir kasdienybėje – į kiekvieną situaciją siekiu pažvelgti iš šono ir rasti ko iš jos pasimokyti”.


Indrė Nakutavičiūtė: „Gera žinoti, kad galiu ne tik skatinti žmones judėti, bet ir padėti Jiems tą judėjimą susigrąžinti“

Indrė – SENSUM judesio studijos bendraįkūrėja, kineziterapeutė, būsima visuomenės sveikatos specialistė

“Tikiu, jog genialumas slypi paprastume. Kasdienybėje ieškau priežasčių šypsotis, o savyje laimės – nes esu įsitikinusi, kad tik laimingas ir savo gyvenimu patenkintas žmogus kitiems gali duoti daug kartų daugiau naudos nei pervargusi ar apatiška siela” – optimistiškai pasakoja Indrė.

Ji – jauna kineziterapijos ir sveikatingumo specialistė, ryžtingai nusiteikusi tobulėti bei “neužmigti ant laurų”. Nuo vaikystės – mokslo ir sporto apsuptyje, tad šis duetas, palaimintas atletiškų ir mokslui neabejingų artimųjų, peraugo į kineziterapijos studijas Vilniaus universitete. “Ketveri metai mokslų nebuvo “tik dėl popieriaus”, įgijau gausybę žinių ir praktikos, o smagiausia – susipažinau su studijos bendraįkūrėja Beatriče” – atsiminimais dalinasi Indrė.

Po studijų baigimo įgijo kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą: oficialiai – ne tik kineziterapeutė, bet ir trenerė. „Gera žinoti, kad galiu ne tik skatinti žmones judėti, bet ir padėti Jiems tą judėjimą susigrąžinti“ – taip Indrė apibrėžia šių dviejų specialybių draugystę.

Šiuo metu kelia mokslinį laipsnį visuomenės sveikatos magistrantūros studijose bei gilina žinias seminaruose. Draugai ją apibūdina kaip “itin žemiška būtybė”, kuri vertina žmonių nuoširdumą, bet nepataikauja akiplėšoms.

Be atsidavimo studijai, ypač mėgsta keliauti, kaip pati sako: “Dar bekeliaudama jau planuoju būsimą kelionę”. Upės, ežerai, turistiniai žygiai – gamta, tai tvirtovė, kuri padeda semtis harmonijos: “Gamtoje ir kelionėse suprantu, koks žmogus mažutis, o gyvenimas trapus. Gal kiek ironiška, bet būtent tada jaučiu, jog galiu viską ir reikia daugiau ir drąsiau svajoti. Taip vydama lauk visus “bet” atsidūriau čia – mūsų, širdimi apvyniotoje, studijoje”.

Milda Verygaitė: „Be galo svarbu atrasti save ir daryti tai, kas teikia džiaugsmo, tada gyvenimas atrodo prasmingas – man tai yra darbas su mažaisiais“

Milda – mažylių ir vaikų iki 3 m. kineziterapeutė

Milda jau nuo ankstyvos vaikystės suprato, kokia brangi vertybė yra šeima ir kiek daug vaikui reiškia tėvų palaikymas, saugi aplinka augti ir fizinė bei psichologinė pagalba iš artimųjų: „Manau, kad kievienam vaikučiui, atėjusiam į šį pasaulį, turi būti suteikta galimybė būti sveikam ir noriu prie to prisidėti – padėti užaugti ir kartu įveikti visas pasitaikiusias kliūtis, kad šis laikotarpis būtų kuo gražesnis tiek mažyliui, tiek tėvams, artimiesiems“.

Kineziterapeutė šią meilę mažiesiems pavertė mylimu darbu: „Dar mokykloje ieškojau profesinės srities tarp medicinos ir sporto, tad įkvėpta tėčio įstojau į VU Medicinos fakultetą ir baigiau kineziterapijos bakalauro studijas. Profesinę praktiką atlikau VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, Vaiko raidos centre ir Vilniaus specialiajame lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“. Čia gimė meilė darbui su pačiais mažiausiais žmogeliukais. Taip pat savanoriavau privačioje klinikoje „Pagalba mažyliui“ bei 2 m. dirbau masažų srityje, kur įgavau daug praktikos ir įgūdžių. Toliau žinias tobulinau mokymuose, kursuose ir seminaruose, orientuotuose į kūdikių raidą, psichomotorinį vystymąsi ir raumenų fiziologiją“.

Nuo mažens Milda lankė meninę gimnastiką, kur sutiko trenerę, kuri jai buvo autoritetas ir motyvavo eiti savo keliu, o ne rinktis lengviausią. Kaip teigia pati kineziterapeutė: „Vienas didžiausių iššūkių gyvenime – siekti užsibrėžtų tikslų ir be baimės žengti pirmąjį žingsnį už savo komforto zonos. Pokyčiai gyvenime dažnai gąsdina, bet visuomet atneša naudos ir suteikia išminties. Noriu savo žiniomis pasidalinti su kitais ir padėti mažiesiems užaugti stipriems, sveikiems ir laimingiems!“

„Kai neturime savęs, tada mums visko trūksta.“ – Johanas Volfgangas Gėtė.

„Be galo svarbu atrasti save ir daryti tai, kas teikia džiaugsmo, tada gyvenimas atrodo prasmingas – man tai yra darbas su mažaisiais, tad be galo džiaugiuosi galėdama prisidėti prie Sensum judesio studijos komandos ir kartu kurti gražesnį rytojų“.

Monika: „Mankštoje svarbiausia meilė ir pagarba savo kūnui, buvimo „čia ir dabar“ jausmas bei leidimas sau sąmoningai judėti tokiu intensyvumu, kokiu šią akimirką labiausiai nori ir leidžia mūsų kūnas“


Monika – kineziterapeutė

Moniką judėjimas lydi nuo pat mažų dienų, kuomet pradėjo savo kelią baleto mokykloje, kuri išugdė tiek discipliną, tiek meilę judesiui. Paauglystėje išsilaikė dešimtmetės baleto mokyklos egzaminus ir patraukė ieškoti naujų įkvėpimo šaltinių. Po griežtų taisyklių ir reikalavimų laikotarpio norėjosi daugiau laisvės bei polėkio judesyje. Teko išbandyti ir tuo metu „ant bangos“ buvusį lindyhop‘ą, taip pat ir šiuolaikinį šokį, kontaktinę improvizaciją. Tačiau dvi judesio kryptys sužavėjo labiausiai ir gyvenimo keliu lydi iki šiol – joga bei šokio ir judesio terapija. Joga sužavėjo dėl ramybės bei švaros jausmo, aplankančio po treniruotės, taip pat leidimo siekti rezultatų tiek, kiek šią akimirką gali mūsų kūnas, nereikalaujant ir nespaudžiant savęs. Tuo tarpu šokio ir judesio terapija padėjo pakeisti požiūrį į judėjimą ir atkreipti dėmesį į tai, jog svarbiausia ne tai, kaip judesys atrodo iš šono, o tai, kaip juo išreiškiame savo jausmus bei vidinį pasaulį.

Nieko nuostabaus, jog baigusi mokyklą Monika pasirinko kineziterapijos studijas Vilniaus universitete bei toliau tęsė judėjimo praktikas, tobulinosi tarptautiniuose bei vietiniuose seminaruose. Studijas baigė parašiusi bakalauro darbą tema „Jogos poveikis lankstumui, pusiausvyrai bei su sveikata susijusiai gyvenimo kokybei“. Šis darbas buvo ne tik įdomus ir įkvepiantis užsiėmimas, bet padėjo ir įsigilinti į mokslines žinias, pagrindžiančias judėjimo naudą sveikatai.

Šiandien Monika nori su Jumis pasidalinti įkvėpimu per mankštą, kurioje susipina meilė ir pagarba savo kūnui, buvimo „čia ir dabar“ jausmas bei leidimas sau sąmoningai judėti tokiu intensyvumu, kokiu šią akimirką labiausiai nori ir leidžia mūsų kūnas.