Viskas prasideda nuo savo vertybių suvokimo, santykio su aplinka: kai jauti artimųjų palaikymą, įkvėpimą tobulėti ir norą prisiimti atsakomybę už gyvenimo kokybę, ėmiesi iniciatyvos kurti.
Taip drauge sukūrėme šią mankštos studiją. Tikime, jog ją įvertinsi ir Tu! 🙂
Indrė Norko: „Gera žinoti, kad galiu ne tik skatinti žmones judėti, bet ir padėti Jiems tą judėjimą susigrąžinti“
“Tikiu, jog genialumas slypi paprastume. Kasdienybėje ieškau priežasčių šypsotis, o savyje laimės – nes esu įsitikinusi, kad tik laimingas ir savo gyvenimu patenkintas žmogus kitiems gali duoti daug kartų daugiau naudos nei pervargusi ar apatiška siela” – optimistiškai pasakoja Indrė.
Ji – kineziterapijos ir sveikatingumo specialistė, ryžtingai nusiteikusi tobulėti bei “neužmigti ant laurų”. Nuo vaikystės – mokslo ir sporto apsuptyje, tad šis duetas, palaimintas atletiškų ir mokslui neabejingų artimųjų, peraugo į kineziterapijos studijas Vilniaus universitete. “Ketveri metai mokslų nebuvo “tik dėl popieriaus”, įgijau gausybę žinių ir praktikos, o smagiausia – susipažinau su studijos bendraįkūrėja Beatriče” – atsiminimais dalinasi Indrė. Po studijų baigimo įgijo kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą: oficialiai – ne tik kineziterapeutė, bet ir trenerė. „Gera žinoti, kad galiu ne tik skatinti žmones judėti, bet ir padėti Jiems tą judėjimą susigrąžinti“ – taip Indrė apibrėžia šių dviejų specialybių draugystę. Sulig karantino pabaiga įgijo sveikatos mokslų magistro laipsnį visuomenės sveikatos studijose Vilniaus universitete. Na, o akimirkai pabėgant nuo profesinės veiklos.. tai draugai ją apibūdina kaip “itin žemiška būtybė”, kuri vertina žmonių nuoširdumą, bet nepataikauja akiplėšoms. 🙂
Be atsidavimo studijai, ypač mėgsta keliauti, kaip pati sako: “Dar bekeliaudama jau planuoju būsimą kelionę”. Upės, ežerai, turistiniai žygiai – gamta, tai tvirtovė, kuri padeda semtis harmonijos: “Gamtoje ir kelionėse suprantu, koks žmogus mažutis, o gyvenimas trapus. Gal kiek ironiška, bet būtent tada jaučiu, jog galiu viską ir reikia daugiau ir drąsiau svajoti. Taip vydama lauk visus “bet” atsidūriau čia – mūsų, širdimi apvyniotoje, studijoje”.
Beatričė Kačėnė: „..treniruočių dėka ne tik padedu žmonėms, bet ir jaučiuosi laiminga galėdama tuo dalintis“
“Esu ta, kuri siekia kurti savo gyvenimą įsiklausant savo širdies ir proto, o jau tik tada teiraujuosi kitų žmonių patarimų apie gyvenimą ir jų suvokimo kaip turėčiau gyventi” – su šypsena dalinasi Beatričė.
Įstojus į molekulinę biologiją ir po 1.5 metų studijų nutarusi, jog jos širdis – kitur, dar dirbdama harmoningų treniruočių studijoje susižavėjo ramių treniruočių filosofija. “Šios treniruotės padėjo man ne tik sutvirtinti kūną, bet ir nuraminti protą, padidino sąmoningumą. Jaučiau, jog noriu kitiems žmonėms atrasti šį malonumą, tad po baigtų mokymų pradėjau vesti kalanetikos treniruotes. Ši meilė mankštai peraugo ir į VU Medicinos fakulteto kineziterapijos bakalaurą bei leidimą kūno kultūros ir sporto veiklai vykdyti.
„Manau, jog esu savajame amplua ir todėl, kad labai mėgstu mokyti, perteikti informaciją, tad treniruočių dėka ne tik padedu žmonėms, bet ir jaučiuosi laiminga galėdama tuo dalintis”. Didelis troškimas galėti kurti erdvę, kurioje mankštos būtų vedamos savo srities specialistų ir remiantis mokslu, tačiau sugebėti išlaikyti atpalaiduojančią, bet kartu ir žaismingą atmosferą, privertė dairytis galimybių kurti judesio studiją. Beatričė tikina, kad labai norint – viskas yra įmanoma, tik svarbu neskubėti, su protu ir ramybe dairantis į supančias aplinkybes vystyti savo troškimą. “Esu labai laiminga, jog šią studiją sukūrėme kartu su Indre. Mano manymu, labai gerai viena kitą “atsveriame” įvairiose srityse”.
Siekiant dalintis naujausiomis žiniomis, Beatričė nuolatos ieško galimybių mokytis ir augti įvairiose srityse. “Baigusi bakalaurą, supratau, jog noriu gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, tad magistro laipsnį suteikianti gyvensenos medicinos studijų programa pasirodė kaip tinkama sritis tęsti gilinimąsi į sveikatą. Šiose studijose įgyjau žinių apie tai, kaip fizinis aktyvumas, sveika mityba ir psichoemocinė būklė gali turėti įtakos ne tik geresnei gyvenimo kokybei, bet ir padėti gydyti įvairias lėtines ligas”. Siekdama išlaikyti naujausias žinias fizinio aktyvumo srityje, Beatričė nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose apie atramos ir judamajo aparato sistemą ir psichologiją. “Taip pat ir kasdienybėje – į kiekvieną situaciją siekiu pažvelgti iš šono ir rasti ko iš jos pasimokyti”.
Milda Masiulytė: „Man labai svarbu, kad žmogus treniruotės metu jaustųsi gerai ne tik fiziškai, bet ir emociškai“
„Sveiki, esu Milda. Nuo vaikystės mane lydi du dalykai – muzika ir sportas. Labai gerai pamenu, kaip po smuiko pamokų skubėdavau į troleibusą ir lėkdavau į baseiną. Aš tikiu, kad gyvenime tam tikru laiku, tam tikroje vietoje neatsitiktinai sutinkame žmones, kurie mus įkvėpia. Taip nutiko ir man, kai paauglystėje patekau į savo plaukimo trenerės rankas, tai buvo žmogus, kuris sugebėdavo sutelkti mūsų dėmesį į taisyklingą judesio atlikimą. Tuomet ir sukirbėjo mintis, kad ir aš norėčiau taip išmanyti žmogaus anatomiją ir judesius. Dėl to baigusi gimnaziją pasirinkau kineziterapijos studijas Vilniaus Universitete ir po keturių metų mokslų turiu kuo pasidalinti su Jumis. Siekdama geriausio rezultato ir toliau domiuosi bei gilinu žinias skaitydama mokslinius straipsnius ir pritaikydama tai praktikoje.
Pati laisvalaikiu mėgstu įvairias veiklas nuo ramios rytinės mankštos ir pasivaikščiojimo miške iki aktyvių treniruočių ir bėgimo. Man labai svarbu, kad žmogus treniruotės metu jaustųsi gerai ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Todėl pagrindinis mano kaip specialistės tikslas – dalintis su jumis judėjimo teikiamu malonumu ir jo nauda, kad galėtumėte užtikrintai judėti savo tikslų link.“
Gerda Badikonytė: „Judesys bei sportas man visada buvo ir yra labai reikšminga bei svarbi gyvenimo dalis“
Pavaduojanti trenerė
„Judesys bei sportas man visada buvo ir yra labai reikšminga bei svarbi gyvenimo dalis. Kiek save pamenu labai mėgau sportuoti, dar besimokydama mokykloje pradėjau lankyti tinklinį bei lengvąją atletiką. Šiuo metu be galo pamilau ir jau gan ilgą laiką žaidžiu padelio tenisą, lankau bėgimo treniruotes. Man sportas ar aktyvus laisvalaikio praleidimas yra geriausia meditacija, tad besirenkant studijų kryptį nusprendžiau, jog labai norėčiau savo šiuo pomėgiu dalintis ir su kitais, ypač norėjosi pritaikyti savo žinias ir padėti kitiems išmokti taisyklingai judėti bei pasijusti geriau. Po studijų iškart įsidarbinau reabilitacijos centre ir iki šios dienos džiaugiuosi savo priimtu sprendimu kiekvieną dieną sieti su judesiu! Labai džiaugiuosi galėdama savo žiniomis ir idėjomis papildyti ir Sensum komanda ir tapti jos dalimi!“
Ugnė Adomonė: „Svarbu atminti, kad vien fiziškai jaustis gerai, šiais laikais nepakanka, būtina harmonizuoti ne tik kūną, bet ir protą.“
„Aktyviai sportuoti pradėjau 13-os. Jėgos treniruotės, lengvoji atletika, tinklinis bei lauko tenisas tapo mano aistra. Po dviejų metų, reguliariai, pratimų metų, didinant svorius, suvokiau, kad nepaisyti savo kūno signalų – klaida. ,,Kas bus po dešimt metų? Kelsiu svorius tris ir daugiau kartų sunkesnius už save?” – svarstydavau.Pradėjau domėtis apie žmogaus anatomiją bei fizinėmis charakteristikomis, tokiomis kaip jėga, ištvermė, pusiausvyra bei lankstumas. Supratus, kad turiu sportuoti ne tik dėl jėgos, savo pratimų programą pakeičiau. Šis pokytis padėjo man jaustis geriau. Būdama 18-os, pradėjau atkreipti dėmėsį į sporto klube sportuojančius žmones, darančius tas pačias klaidas, kurias dariau pati. Vis prieidavau ir bandydavau patarti, kaip būtų galima pratimą atlikti efektyviau ir taisyklingiau. Žinoma, jutau, kad žinių man dar trūksta. Dėl šios priežasties, Kauno mieste, įstojau ir baigiau dvi specialybes susijusias su asmens fizine gerove. Tapau kvalifikuota kineziterapeutė ir masažuotoja. Studijuojant profesinio mokslo bakalaurą, praktiką atlikau įvairiose sanatorijose bei ligoninėse. Jų metu, supratau, kad kiekvienas žmogus yra pajėgus pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.Noriu iš širdies padėti žmonėms jaustis geriau nei, kad anksčiau, todėl šiuo metu dirbu pagal abi specialybes, su įvairaus amžiaus žmonėmis, nuo mažylių iki senjorų. Visų pirma, kaip masažuotoja, atlieku klasikinius bei segmentinius, gydomuosius ir giliai atpalaiduojančius masažus. Didžiausias komplimentas man – atsipalaidavęs ir pailsėjęs klientas po atliktos procedūros. Taip pat, kaip kineziterapeutė, per judesius, stengiuosi padėti pasiekti užsibrėžtus tikslus, atkurti fizinį veiklumą, gyvenimą be skausmo. Stengiuosi pritaikyti metodikas pagal individualius asmens poreikius.Net neabejoju, kad kuo daugiau žmogus juda, sveikai maitinasi, kokybiškai miega, tuo geriau jis jaučiasi. Svarbu atminti, kad vien fiziškai jaustis gerai, šiais laikais nepakanka, būtina harmonizuoti ne tik kūną, bet ir protą. Dėl šios priežasties, papildomai domiuosi subalansuoto bei sąmoningo gyvenimo patarimais. Tikiu, kad tiek fizinis, tiek psichologinis balansas yra neatsiejami vienas nuo kito.“
Agnė Malinovskytė: „Kad žinių bagažas nedulkėtų, laisvu metu mokausi ir domiuosi naujausiais tyrimais ir metodikomis apie kūdikių/vaikų raidą bei nėščiųjų kineziterapiją.“
Norą eiti kineziterapijos ir žmonių sveikatinimo linkme pajutau dar 5-oje klasėje! Nors tuo metu dar tikrai nesupratau, kas slepiasi po kineziterapeuto profesija, buvau tikra- ateityje būtinai dirbsiu šį darbą ir padėsiu žmonėms! Šis tvirtas įsitikinimas lydėjo mane visus metus iki pat mokyklos baigimo ir atvedė čia, kur esu dabar. Ir esu dėl to begalo laiminga!
Studijų metu atlikau praktiką su įvairaus amžiaus vaikais ir paaugliais Santariškių onkohematologiniame bei ambulatoriniame skyriuose, tad turėjau galimybę prisisemti žinių apie plačiausiai naudojamas metodikas vaikų kineziterapijoje. Labai myliu vandenį bei vaikus, taigi dirbu ir baseine: stengiuosi perduoti hidroterapijos naudą mažiesiems!
O kad žinių bagažas nedulkėtų, laisvu metu mokausi ir domiuosi naujausiais tyrimais ir metodikomis apie kūdikių/vaikų raidą bei nėščiųjų kineziterapiją.