Moksliniai tyrimai rodo, jog net apie 80 proc. ankstyvos mirties atvejų nuo širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, onkologinių ir plaučių ligų būtų galima išvengti pakeitus gyvenseną. Gyvensenos medicina – tai mokslu pagrįsta praktika, kurioje gyvensenos kaita (mityba, fizinis aktyvumas, streso valdymas) naudojama siekiant išvengti, gydyti ir išgydyti lėtines ligas, veikiant jų priežastis.

Gyvensenos keitimas – tavo individualus projektas, virsmo pradžia sveikesnės gyvensenos link.

Pristatome naujieną – galimybę konsultuotis su gyvensenos medicinos specialiste, kineziterapeute, SENSUM judesio studijos bendraįkūrėja Beatriče Kačėne.
2020 m. sausį Beatričė įgijo Lietuvos Sveikatos ir Mokslų universiteto (LSMU) gyvensensos medicinos magistro laipsnį. Studijų metu buvo mokomasi apie mitybos, fizinio aktyvumo poveikį sveikatai siekiant suvaldyti ar išvengti įvairių lėtinių ligų bei metodikų, kaip suvaldyti stresą.

Jei pagalvoji apie tai, kad…

…net neįsivaizduoji, nuo ko pradėti ir nežinai, kaip įgyti motyvacijos keisti su gyvensena susijusius įpročius (mitybą, fizinį aktyvumą, streso valdymą)
…norėtum profesionalių, mokslu pagrįstų įžvalgų būtent tavo situacijai, priderintų prie Tavo kasdienybės ir darbo pobūdžio
…manai, jog visumoje gyveni „sveikai“, tačiau turi konkrečių klausimų ir/ar nori pagilinti žinias
…nesi tikra(s), ar mityba subalansuota ir jos įpročiai tinkami ir sveikatai naudingi
…norėtum padidinti fizinio aktyvumo lygį, bet turi sveikatos problemų, kurios apriboja Tavo galimybes
…patiri daug streso ir nori išmokti jį valdyti

Ši galimybė gali pagerinti gyvenimo kokybę! 🙂

Kuo gyvensenos medicinos požiūris skiriasi nuo kitų siūlomų su gyvensena susijusių konsultacijų rinkoje?

Bendravimo metu pirmiausia atsižvelgiama į TAVO individualią situaciją – darbo pobūdį, įpročius namuose, laisvalaikio užsiėmimus, šeimyninę padėtį ir panašiai. Kitaip tariant, specialisto tikslas – adaptuotis prie TAVO unikalumo. Tai reiškia, jog negausi iš anksto sudarytų taisyklių ir nurodymų kaip turėtum maitintis ar judėti, nors tai visiškai nesuderinama su esamu gyvenimo būdu. Tam, kad elgesio pokyčiai pritaptų ir pavirstų natūralia gyvenimo dalimi be galo svarbu, jog tai būtų lengvai įgyvendinama ir pritaikoma prie jau esamų gyvenimo sąlygų.

Kodėl rinktis šias konsultacijas?

SITUACIJA VERTINAMA REALISTIŠKAI: Mitybą, fizinį aktyvumą, streso valdymo patarimus pritaikau atsižvelgus į esamą gyvenseną. Pavyzdžiui, naivu tikėtis, jog jei niekada nesimankštinai – prisijaukinsi šį įprotį tuoj pat ir be didesnių pastangų sportuosi 3 – 5 kartus per savaitę. Gali būti ramus, jog pokyčius įtrauksime kuo labiau derinant juos prie esamo darbo pobūdžio, laisvalaikio pomėgių bei kitų aspektų. Kitaip tariant, ar esi alpinistas, ar vairuotojas – rasime sprendimą, tinkantį unikaliai tau.

HOLISTINIS PROBLEMŲ SPRENDIMAS: Jei patiri daug streso darbe ir esi įpratęs jį malšinti kaloringu maistu ar saldumynais, naivu tikėtis, jog sudarius tik mitybos planą pavyks numesti kelis kilogramus. Anksčiau ar vėliau stresas vėl “nugalės” ir pastangos nueis perniek. Drauge ieškosime būdų kaip valdyti sveikatą lemiančias gyvenimo sritis ir stengsimės dėl jų visų vienodai!

NUOLATINĖ KOMUNIKACIJA IR PAGALBA: Keičiant įpročius reguliariai bendrausime ir aptarsime progresą.

GALIMYBĖ KOREGUOTI VIRSMŲ PLANĄ: Jei matysime, jog kurios nors sritys „stringa“ ir patarimų integruoti nepavyksta – ne problema! Ieškosime tavo gyvenimo būdui tinkančių scenarijų.

NAUJAUSIOS MOKSLINIAIS TYRIMAIS, TARPAUTINĖMIS REKOMENDACIJOMIS PAREMTOS ŽINIOS: dalyvauju seminaruose bei remiuosi naujausių mokslinių tyrimų duomenimis. Tokiu būdu išsikelti tikslai pasiekiami greičiau ir paprasčiau.

Kaip vyksta bendradarbiavimas?

1. Išsiunčiu Jums išsamią anketą, kurioje reikia pateikti atsakymus apie esamą gyvenseną.
2. Susiskambiname video skambučiu arba susitinkame gyvai aptarti anketoje pateiktą informaciją, Jūsų norus, pagrindines problemas, išsikelti tikslus.
3. Tam tikrą dienų skaičių pildote informaciją apie įprastą mitybą, judėjimą ir pan.
4. Atsižvelgus į esamą gyvenimo būdą sudaromas 2 mėnesių trukmės pokyčių keitimo planas.
5. Pagal poreikį visą bendradarbiavimo trukmę galite užduoti man aktualius klausimus per messenger’į ar kitą patogią bendravimo programėlę. Pavyzdžiui: ar ši duonos rūšis yra vertingos sudėties, ar rinktis kitą? Atvykus pietauti į kavinę, kuris patiekalas sveikatai naudingesnis? Kokį pulso lygį turėčiau išlaikyti rytinės mankštos/ėjimo ar bet kurios fizinės veiklos metu siekiant mesti svorį/stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą? Šiandien patyriau labai daug streso, gal rekomenduotumėte kvėpavimo pratimą siekiant atsipalaiduoti? Apibendrinant: visi klausimai, kad ir kokie jie mums kartais bebūtų gėdingi (nes juk paprasti), WELCOME! 🙂

Visos programos kaina – 190 eur, galimas apmokėjimas dalimis.


Atsiliepimai

Jolanta: Vieną dieną nusprendžiau, kad nuo galvojimo apie pokyčius, reikia pereiti prie konkrečių veiksmų. Sensum studiją mankštoms pasirinkau dėl patogios vietos, o pamačiusi, kad yra ir Gyvensenos keitimo programa, apsidžiaugiau atsiradusia galimybe tuo pačiu metu siekti pokyčių ir mityboje.

Vis tik, pradžioje į visą procesą žiūrėjau labiau kaip į nuotykį, neturėdama labai didelių lūkesčių, bet Beatričės dėmesys, patarimai ir palaikymas padėjo gerus pagrindus naujo požiūrio ir įpročių formavimui. Turbūt vienas svarbesnių dalykų, kad programa iš tikrųjų yra pritaikyta asmeniškai, t.y. nereikia gyvenimo apversti aukštyn kojomis, užtenka nedidelių pokyčių, galvojant apie tinkamesnius pasirinkimus. Labai ačiū Beatričei už jos įsitraukimą ir kantrybę. Daug lengviau siekti tikslo, kai jauti, kad šalia yra žmogus, nuoširdžiai suinteresuotas geru rezultatu. Programa pasibaigė, bet pokyčiai tęsiasi… Ačiū labai!

Daiva: Kai gydytojų rekomendacijose atsiranda pasiūlymai keisti gyvenimo būdą, sumažinti svorį bei daugiau judėti, pradedi galvoti ar galėsi tai pats padaryti, ar reikėtų specialistų pagalbos. Labai apsidžiaugiau pamačiusi, kad mano buvusi nuostabi kalanetikos trenerė Beatričė Kačėnė kaip tik baigė gyvensenos medicinos studijas ir gali konsultuoti mane dominančiais klausimais. Beatričė įvertino mano susiformavusius mitybos bei fizinio aktyvumo įpročius ir pateikė pasiūlymus kaip galėčiau pakeisti gyvenimo būdą ir siekti norimų rezultatų. Esu labai patenkinta Beatričės naudingais patarimais, kurių dėka per trumpą laiką pavyko įgyvendinti beveik visus tikslus, o svarbiausia atsirado supratimas ir noras keistis. Ačiū labai Beatričei už įkvėpimą tobulėti. Labai rekomenduoju Beatričę, kaip gyvensenos specialistę.

Eglė: Kreipiausi į Beatričę dėl gyvensenos keitimo programos, nes jaučiau, kad mano maisto įvairovė yra skurdoka, meniu ir patiekalai pabodę ir dažnai kartojasi, valgydavau mažai daržovių, nekontroliavau savo valgymų. Taip pat, karantino metu augo svoris, mano pasirinkti būdai jam kontroliuoti neveikė.

Kodėl Beatričė iš Sensum studijos? Nes ilgai jau lankausi mankštose ir niekur kitur nebuvau mačiusi tokio rūpesčio ir atidumo klientėms. Tik čia išmokau taisyklingai atlikti pratimus nekenkiant, o padedant sau. Nuo tada, kai pasirodė ši naujiena, apie programą vis pagalvodavau ir vieną vakarą, kai buvau nusivylusi savimi, tiesiog užpildžiau formą.

Bendravome sklandžiai ir draugiškai, išanalizavome mano mitybos ir judėjimo įpročius. Nuo pat pradžių jaučiau Beatričės rūpesti ir begalinį palaikymą. Pats planas nebuvo apie tai, ko negalima, draudžiama, o apie pasirinkimus, palankius sveikatai. Aš negavau detalaus 4 savaičių sudaryto meniu, aš gavau man pritaikytas rekomendacijas, kaip turi atrodyti mano dienos mityba, o kaip, ką ir su kuo derinti galėjau nuspręsti pati. Pati pasirinkau kiek ir kada galiu skirti laiko judėjimui. Žinoma, pradžioje sunku, nes tai nauja, reikalauja daug laiko, bet vis sau primindavau, kad tai laikas man, dėl manęs. Tokiuose momentuose Beatričė buvo šalia, padėdavo pasirinkti sveikesnę duoną, humusą ar papasakodavo ko etiketėse neturėtų būti. Pritrūkus idėjų pietums, gaudavau ir kokią nuorodą į receptą, į kurį pati dėmesio nebūčiau atkreipusi. JI padėjo suprasti, kad neikada nebus taip, kad visos dienos bus tobulos ir subalansuotos, bet svarbiausia stengtis kiek gali, kad tiesiog taip būtų kuo dažniau.

Jau praėjo 9 savaitės nuo mano pradžios, galiu tvirtai pasakyti, kad mitybos įpročiai pasikeitė kardinaliai, atradau daug naujų receptų, derinių, gavau daug įkvėpimo. Dėl visų pokyčių jaučiuosi sveika ir laiminga. Tai buvo pati geriausia dovana sau. Ar yra minusų? Na, gal papildomos išlaidos naujiems drabužiams, nes visi turimi tapo ženkliai per dideli 🙂

Iškilo klausimų? Rašykite mums el. paštu sensum.studija@gmail.com rba per messenger programėlę į facebook paskyrą.