Mobilumas yra viena iš svarbiausių fizinių ypatybių, kurią reikia lavinti norint gerinti judamojo aparato funkciją. Mobilumas – tai gebėjimas atlikti judesius pilna aktyvia amplitude.

Mobilus kūnas = funkcionalus kūnas

Dėl netaisyklingos laikysenos, streso, ilgo sėdimo darbo ar traumų sąnarių judrumas mažėja, dėl ko jaučiamės labiau susikaustę, tampa sunkiau atliktine tik tam tikrus pratimus, tačiau net ir kasdienius judesius bei darbus, didėja traumų tikimybė. Sutrumpėję ar įsitempę raumenys, trikdo normalią sąnarių biomechaniką pilna amplitude, kompensuoja silpnesnius raumenis. Dėl šių priežasčių laikui bėgant didėja tarpraumeninis disbalansas ir atsiranda raumenų, sąnarių skausmai.

Mobilumo pratimai padeda ne tik lengviau judėti, valdyti judesį, bet kartu stabilizuoja ir mobilizuoja sąnarius (priklausomai nuo sąnario, pvz. kelio sąnarys sutvertas būti stabiliu, tuo tarpu klubo – mobiliu/judriu) ir galiausiai gerina laikyseną, mažina įtampą ir stresą. Taip pat reguliariai mobilizuojant sąnarius tampa lengviau atlikti raumenų stiprinimo pratimus.

Užsiėmimų metu geriau pažinsime savo kūną, lavinsime judesių kontrolę, koordinaciją, pusiausvyrą, gerinsime sąnarių paslankumą ir didinsime raumenų elastingumą. Pratimai bus atliekami pilna judesio amplitude, diafragminį kvėpavimą derinant su judesiu. Mankštų metu naudojame įvairiausią inventorių: kamuoliukus, volus, balansines pagalvėles ir kt. Treniruočių metu atliksime ir stabilizacinius pratimus, kurie padeda kūnui lavinti taisyklingą judesio modelį.