Tempimas + atsipalaidavimas – kas tai? Tai lėto intensyvumo mankšta, kurios metu siekiame atkurti optimalų raumenų ilgį, elastingumą bei nuraminti protą po visų dienos darbų.

Dėl sėslaus gyvenimo rimto, ilgalaikės sėdimos pozicijos, netaisyklingos sėdėjimo ar gulėjimo padėties vieni raumenys dirba trumpiausioje savo pozicijoje ir tampa pernelyg įsitempę, tuo tarpu kiti didesnę laiko dalį yra ilgiausioje savo padėtyje ir nusilpsta. Šie raumenų ilgio pokyčiai lemia raumenų disbalansą, kuris padidina traumų pasireiškimo riziką, o taip pat suprastėja laikysena.

Moksliniai šaltiniai teigia, jog prieš pradedant stiprinti nusilpusius raumenis, būtina tempti sutrumpėjusius (įsitempusius). Tai ypač svarbu siekiant užtikrinti pilnos amplitudės judesių atlikimą. Pavyzdžiui, gilaus pritūpimo judesio atlikimas priklauso ne tik nuo apatinių galūnių raumenų jėgos, bet dar svarbiau – nuo čiurnos, klubo sąnario, krūtinės mobilumo. Neužtikrinus šių vietų pilnos amplitudės judesys bus nekokybiškas ir netgi žalingas.

Dar keletas faktų, kodėl reiktų atlikti raumenų tempimo pratimus.

Tempimo poveikis motorinei sistemai:

• didinamas raumenų, raiščių, sausgyslių tamprumas, saugo motorinę sistemą nuo traumų, mėšlungio, skausmo;

• gerinama baltymų apykaita raumenyse;

• gerinama raumenų kraujotaka ir ištvermė.

Tempimo poveikis nervų sistemai:

• gerinama nervo ir raumens sąveika;

• veikia atpalaiduojančiai;

• gerinamas nervinio impulso perdavimas.

Dalį treniruotės skirsime atsipalaiduoti ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Atrodytų, gana lengva, bet atsigulus ar užsimerkus dažnai nejučia mintys nukrypsta į kasdienybės reikalus, todėl kokybiškai atsipalaiduoti darosi vis sunkiau.

Šioje mankštoje mokomės įvairių atsipalaidavimo technikų, atliekame kvėpavimo pratimus, progresyvią raumenų relaksaciją, vizualizaciją. Atpalaidavimo pratimai, pavyzdžiui kvėpavimo, naudingi ne tik patiriantiems stresą ar jaučiantiems nerimą, bet taip pat ir turintiems nespecifinį apatinės nugaros dalies skausmą, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos sutrikimų.