Išbandžius įvairias mankštas, jų poveikį ir emocinę savijautą po jų vis tik priėjome prie išvados, kad svarbiausi yra šie aspektai, kurie yra bendri visoms mūsų vedamoms treniruotėms:
- Svarbiausia – nepakenkti. Ypač po didesnės pertraukos sugrįžus prie treniruočių ar jau patyrus kurios nors kūno dalies skausmą, norisi ypatingo dėmesio ir žinojimo, jog pratimą atlieki taisyklingai ir tausoji savo kūną. Visi esame skirtingi, tad siekiame į tai atsižvelgti ir suteikti maksimalų malonumą asmeniškai TAU!
- Atsižvelgiame į XXI a. dažniausiai pasitaikančias skeleto raumenų sistemos problemas. Dažniausiai pasitaikančias problemas ir treniruočių metu siekiame palaikyti tinkamą raumenų ilgį, ypač esant sėdimam darbui ir ydingai laikysenai.
- Mankštų metu siekiame lavinti visas fizines ypatybes – raumenų jėgą, ištvermę, lankstumą, koordinaciją ir pusiausvyrą, kad kūnas tobulėtų harmoningai ir būtų naudingas ir kasdieniniame gyvenime, pavyzdžiui, kad einant į ilgesnį žygį pakaktų ištvermės, o lavinant pusiausvyrą bei koordinaciją mažintume griuvimų riziką.
- Didelį dėmesį skiriame pečių srities raumenims atpalaiduoti – žinome, jog atpalaidavus pečių, kaklo srities raumenis gerėja laikysena, mažėja tiek fizinė, tiek psichinė įtampa. Pratimų pradines padėtis parenkame tik tokias, kurios nėra kenksmingos nugarai, kelių sąnariams ar kitoms kūno dalims. Siekiame treniruočių specifiką pagrįsti mokslo žiniomis.
- Vienoje treniruotėje mankštinamės iki 6 asmenų siekiant užtikrinti ypatingą dėmesį ir pagal fizinę būklę parinkti saugius ir tinkamus pratimus.
- Siekiant užtikrinti nuoseklų progresą ar tiesiog pasirinkti pagal tos dienos nuotaiką – rodome kelis pratimų variantus, kaip jį galite pasunkinti ar palengvinti.
- Kiekvienos treniruotės pabaigoje taikome tempimo ir/ar atpalaidavimo pratimus tam, kad pailsėtų ne tik kūnas, bet ir protas.
Skaityk apie fizinį aktyvumą mūsų puslapyje ir socialiniuose tinkluose:
Skaityk mokslo naujienas mūsų facebook paskyroje!
5 tempimo pratimai sveikesnei nugarai!