5 tempimo pratimai sveikesnei nugarai!

posted in: Uncategorized | 0

Reikia atsiminti, jog elastingas raumuo – sveikas raumuo. Tam, kad galėtume palaikyti normalų raumenų ilgį ir elastingumą, derėtų kasdien į savo rutiną įtraukti bent kelis tempimo pratimus, skirtus linkusiems trumpėti raumenims.

Kas mankštinasi, jau spėjo savo kailiu patirti, kad sistemingai atliekant raumenų tempimo pratimus, sumažėja įtampa raumenyse, judesiai pasidaro grakštesni, mažiau vargina nugaros skausmas.

Tad dalinamės penkiais baziniais tempimo pratimais, kuriuos drąsiai gali atlikti namuose! Tvirtai tikime, kad jie Tau padės pasijausti geriau 🙂

Prieš pradedant:

  • Kiekvieną pratimą atlik bent po 2 kartus.
  • Tempimas turėtų būti statinis, ramus, be staigių judesių.
  • Tempiame bent 20-30 sekundžių.

Smagios mankštelės ir geresnės savijautos! 🙂

1. Vienas dažniausiai taikomų pratimų įtemptai nugarai. Tad juo ir pradėkime! Nuleidžiame sėdmenis ant kulnų, rankos lieka priekyje, alkūnes išlaikome tiesias. Galvą padedame tarp rankų, atpalaiduojame kaklą.
1. Jei nori intensyviau ištempti liemens šonus, galime atlikti tokią pratimo variaciją: sėdmenys ant kulnų, dešinė ranka už nugaros. Kairė ranka lieka priekyje ir su ja pasisukame į dešinę pusę. Turėtum pajausti, kaip atsiranda tempimas kairiajame šone.
1. Pakartok ir į kitą pusę: dešiniąja ranka pasisukame į kairę pusę, o kairioji ranka lieka už nugaros,
2. Puikus pratimas, jei vargina nugaros skausmas ir norime ištempti galinę kojos dalį. Dešinė koja per kelį lieka sulenkta (atraminė koja), kairę stumiame į priekį. Aktreipk dėmesį, kad kairės kojos kelis būtų tiesus, o pirštai žiūrėtų į tave 🙂 Jei trūksta tempimo kairėje kojoje (užpakalinėje dalyje) galima šiek tiek pasilenkti į priekį išlaikant tiesią nugarą. Pakartok ir su kita koja!
3. Jei tingesnė diena, manau, mieliau priimsi šią užpakalinės kojos dalies tempimo formą 🙂 Atsigulk ant nugaros, kairė koja pradžioje tegu lieka sulenkta, per dešinę pėdą perjuosk sulenktą gumą (arba virvę, rankšluostį..) ir iškelk koją aukštyn. Reikia atkreipti dėmesį, kad kelis būtų tiesus, o pirštai būtų tempti rankų link. Jeigu nepavyksta kojos pilnai ištiesti – nuleisk šiek tiek žemyn.
3. Jei ankstesnė pratimo versija „per silpna“ ir trūksta tempimo, pamėgink kairę koją ištiesti ant kilimėlio. Tačiau stebėk ar juosmenyje neatsiranda skausmas – jei jauti, kelį geriau sulenk. 🙂
4. Keliai sulenkti, pirmiausia, nuleidžiame sėdmenis ant kulnų, o tuomet perkeliame į kairę pusę. Dešinė ranka atpalaiduota, kairė ranka kyla į viršų ir pasilenkiame (kartu su kairiąja ranka) į dešinę pusę. Turėtų atsirasti gan intenyvus tempimas per visą kairį šoną.
4. Pakartojame ir į priešingą pusę 🙂
5. Vienas lengvesnių, bet efektyvių pratimų, kuris padės Tau atpalaiduoti nugarą ir sėdmenis. Atsigulus ant nugaros, sulenkiame abu kelius, pritraukiame prie krūtinės ir apsikabiname rankomis.

Šiam kartui tiek! Nori sužinoti ir išmokti dar daugiau? Užsuk pas mus į studiją – ne tik pajudėsime, bet ir gerai praleisim laiką.