Kaip žinome, juokas – vienas geriausių būdų nuotaikai pakelti. Kai žmogus juokiasi, jo organizmas gamina endorfinus, suteikiančius laimės pojūtį. Mums norisi juoktis prisiminus ką nors gera arba laimingus laikus. Juokas pažadina gerą energiją, kuri iš mūsų sklinda kitiems.
- Mažina skausmą. Kalifornijos universiteto psichiatrė Margaret Stuber, atliko tyrimą, kurio metu vaikai turėjo kuo ilgiau išlaikyti panardintas rankas lediniame vandenyje. Po to buvo prašoma viską pakartoti, tik vaikai atlikdami procedūrą stebėjo juokingus vaizdo įrašus. Antrojo bandymo metu vaikai sugebėjo ilgiau išlaikyti rankas lediniame vandenyje, negu pirmojo. Šio tyrimo išvados parodė, jog teigiama ir linksma aplinka gali sumažinti fizinį skausmą.
- Mažina stresą. Įtampa, stresas, nusivylimas, užslopintas pyktis sukelia daug ligų. Specialistų teigimu, juokas padeda įveikti neigiamas emocijas ir pažadina pozityvumą. Juokiantis veido raumenys organizmui perduoda ypatingus impulsus, kurie teigiamai veikia nervų sistemą ir smegenų veiklą, t. y. šalina įtampą.
- Stiprina imunitetą. Mokslininkų tyrimai parodė, kad juokas stiprina imuninę sistemą, t. y. juokiantis daugėja imuninių ląstelių. Taigi galima daryti išvadą, kad geresnį humoro jausmą turintys žmonės yra atsparesni ligoms, pavyzdžiui, juos rečiau kamuoja įvairios alergijos. Japonų mokslininkai atliko tyrimą. Jame dalyvavo 26 asmenys. Pacientams po oda buvo suleista medžiagos, kuri sukėlė alerginę reakciją. Po to pusė pacientų žiūrėjo orų prognozę, kiti – Čarlio Čaplino filmą „Naujieji laikai“. Praėjus 80 minučių buvo vertinami rezultatai. Paaiškėjo, kad komediją žiūrėjusiems žmonėms alerginis bėrimas sumažėjo, o orų prognozė bėrimo pokyčiams neturėjo jokios įtakos.
- Išjudiną visą organizmą ir suteikia energijos. Juokas yra psichofiziologinis procesas, kuriame dalyvauja visas žmogaus organizmas. Juokiantis išsiplečia kraujagyslės, pagerėja kraujotaka, aktyvinami cheminiai procesai. Juokiantis iškvepiamo oro srautas pagreitėja 10 kartų ir gali pasiekti 100 kilometrų per valandą greitį. Įprastai kvėpuojant tikrai neįmanoma taip giliai iškvėpti, kaip iškvepiama juokiantis, ir taip giliai įkvėpti, nustojus juoktis. Dėl tokio gilaus kvėpavimo plaučiuose ir kraujyje padaugėja deguonies, vidaus organai geriau aprūpinami krauju ir deguonimi, pakyla per žemas kraujospūdis, žmogus jaučiasi energingesnis.
Kadangi žinome, kad juokas naudingas, kur galėtume jo „sugauti“ dar daugiau? Ar kada nors girdėjai apie Juoko jogos užsiėmimus? Dabar yra proga ne tik išgirsti, bet ir išbandyti! 🙂 Šiomis geromis emocijomis norime pasidalinti ir su Tavimi, tad kviečiame dalyvauti Juoko Jogos užsiėmime (kovo 27 d. 19 val.), visą informaciją apie renginį rasi čia.