Maisto papildai: (ne)būtina mada?

posted in: Uncategorized | 0

Šiandien nemažai kalbama apie maisto papildus, kurių vartojimas vis didėja. Žinoma, kad kasdien žmogaus organizmas turi gauti virš 40 įvairių maisto medžiagų, viename produkte tokio kiekio medžiagų nerasime, todėl reikia rinktis įvairius produktus. Tačiau jei maitinamės neįvairiu, nevisaverčiu, neužtikrinančiu maistinių medžiagų poreikio maistu ir visų reikiamų maistinių medžiagų negauname su įprastu maistu, mitybą galima papildyti vartojant maisto papildų, kurių sudėtyje yra įvairių biologiškai aktyvių medžiagų.

Maisto papildaimaisto produktai (tai nėra vaistas), skirti įprastam maistui papildyti, kurie vieni ar kartu su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maisto ar kitų medžiagų šaltinis, turintis poveikį mitybai arba fiziologijai.

Jais prekiaujama rinkoje dozuota forma, t.y. kapsulėmis, pastilėmis, 24 piliulėmis, tabletėmis ir miltelių paketėliais, ampulėmis su skysčiu, buteliukais su lašų dozatoriumi bei kitomis panašiomis skysčių ir miltelių, skirtų vartoti mažais kiekiais, formomis.

Dažniausiai maisto papildai gali būti rekomenduojami vartoti žmonėms mitybai papildyti ir fiziologinėms funkcijoms palaikyti. Kiekvienas žmogus maitinasi individualiai, taigi ir maisto papildus turi rinktis individualiai, atsižvelgdamas į maitinimosi pobūdį.

Nepasitarus su gydytoju nereikėtų vartoti labai didelių kiekių veikliųjų medžiagų ar vaistažolių turinčių maisto papildų.
Tačiau būtina atsiminti, kad mitybos specialistai vienareikšmiškai teigia, kad geriausia maistines medžiagas gauti su įvairiu, saugiu, šviežiu maistu! Šią rekomendaciją palaikome ir mes – SENSUM komanda 🙂

 Taigi, neretai maisto papildai yra mada ir didelis farmacijos pelno šaltinis. Kaip liaudis sako: „Kas per daug, tas nesveika, tad pirma įsitikinkime ar mums šie papildai yra tikrai reikalingi.

Šyla oras, tad ir pirmasis derlius ne už kalnų – įvairikinkite savo mitybos racioną uogomis, daržovėmis, vaisiais.. Išsivalykite spinteles nuo cukraus, šaldytuvą nuo taukų ir pasitikite vasarą gaiviai ir pilnavertiškai 😛

Daugiau informacijos rasi čia.